O nas

Rozpoczęlismy działalność jako Szkoła Tańca TK w roku 1991, potem od roku 2001 działamy jako Stowarzyszenie Kultury Fizycznej, do końca 2011 roku pod nazwą Sportowy Klub Taneczny TK, obecnie Klub Sportowy TK. W roku 2002 bylismy organizatorami Mistrzostw Polski w Tańcach Latynoamerykańskich, w roku 2009 Mistrzostw Europy w tańcach standardowych, w roku 2010 turniejów Pucharu Okręgu i Grand Prix Polski par młodzieżowych.

Od roku 2003 organizujemy DZIECIECE Igrzyska Tańca SPORTOWEGO, w których udział biorą w kilku konkurencjach setki par z całej Małopolski.

Od roku 2003 współpracujemy z Urzędem m. Krakowa.

Mamy w swoim dorobku finalistów Mistrzostw POLSKI:
Michał i Natalia Belczyk Wicemistrzowie w 10 tańcach w kat.13-14 lat
Trzecich Wicemistrzów Polski w tańcach Latynoamerykańskich par dorosłych
EWA Szary- ROBERT Kochanek
AKADEMICCY WICEMISTRZOWIE POLSKI EWA Szary- Grzegorz Kowalski itd

Z naszej historii:

W Mistrzostwach Okręgu Krakowskiego w Tańcu Towarzyskim w stylu standardowym oraz latynoamerykańskim 7-osobowa komisja sędziowska oceniła 106 par.

W każdej klasie w dwóch stylach (standardowym i latynoamerykańskim) przyznano po trzy medale: zlote, srebrne i brązowe. Spośród 13 par w kategorii do 9 lal złoty medal zdobył Szymon Bożek i Barbara Plichta ze „Stepu" w Jaworzu. W klasie C w tańcach standardowych zimo przypadło Konradowi Mazurkowi i Biance Zubrowskiej ze Szkoty Tańca TK w Krakowie, skąd również są mistrzowie w tej klasie w tańcach latynoamerykańskich -Michał Skowroński i Katarzyna Stępak. Rafał Lak i Kamila Kozińska tańczący w klasie D w standardzie oraz Łukasz Wiśniewski z Renatą Madeja także są uczniami tej szkoły. jak również para Łukasz Cichy i Dominika Brykajlo w klasie E (styl kombinowany).

W najwyższej klasie S jury pierwsze miejsce przyznało Zbigniewowi Kołdziejowi wraz z Katarzyną Kalużną z „Fantazji" w Krakowie — w tańcach standardowych, a w latynoamerykańskich -Grzegorzowi Kowalskiemu i Ewie Szary z krakowskiej Szkoly Tańca TK. Także stąd są zdobywcy złota w klasie A: w standardzie Michał Belczyk i Magdalena Krawiec.

Tę szkolę reprezentują również medaliści w klasie B w stylu latynoamerykańskim — Michal Godlewski i Monika Duszyk. natomiast w stylu standardowym w tej klasie złoty medal jury przyznało parze z „Nowego Stylu" w Bielsku-Bialej. Puchar/ za pierwsze miejsce wręczał wicestarosta powiatu krakowskiego Jacek Krupa, a medale prezes krakowskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Tanecznego Maria Nowak oraz wiceprezes Zarządu Głównego Tadeusz Kalwiński.

Załączniki: